top of page
Tatami Room

MuscuLogika

A MuscuLogikának elnevezett módszer az izmok/ínszalagok rendellenessége miatt létrejött mozgásszervi korlátozottságok és fájdalmak azonnali megszüntetését vagy lényeges javulását teszi lehetővé.

A módszer Gajáry Erika nevéhez kapcsolódik, aki több évtizedes megfigyeléseit és tapasztalatait fűzte egy olyan rendszerbe, ami a Biologikus gondolkodást alapul véve, egy mindenki számára működő kezelési eljárást alkotott meg.

A MuscuLogika rendszere szerint a fizikai szinten az izom/ínszalag működés az egészség alfája és omegája, melynek hátterében az automatikus agy, mint egy bio-számítógép biztosítja a következő másodperc túléléséhez szükséges optimálisan legjobb biológiai megoldást.

A MuscuLogika segítségével a test öngyógyító rendszerét használva le tudjuk csökkenteni vagy meg tudjuk szüntetni az akár több évtizede fennáló elváltozásokat vagy fájdalmakat.

A helytelen táplálkozás és a mozgásszegény életmód is negatív hatással van a szervezetünkre. A helyes táplálkozás a MuscuLogika kezelések alapja, a tartós eredmény megtartásában is nagy szerepet játszik.

A mozgás fontosságát nem lehet eléggé hangsúlyozni. A test karbantartásához már az is nagyban hozzájárul, ha csak napi fél órát is sétálunk, illetve néhány alapmozgást rendszeresítünk életünkben.

Az alapszabály az, hogy agyunk az alapján tartja karban a különböző részeinket, hogy mi azt mennyire használjuk.

 

Sokan kérdezik, hogy fájdalmas-e a kezelés. A kezelés fájdalommal járhat, mivel a fájdalomérzékelő receptorok megnyomásával indítjuk be a test helyreállító és karbantartó folyamatait. De a fájdalom nagyban függ: az étkezéstől, a test energiaszintjétől illetve a kezelt személy fájdalomtűrő képességétől.

 

Régóta fennálló vagy nagyobb elváltozások esetén több kezelésre is szükség lehet, de már akár 1 kezelés során is látványos javulás érhető el, ami fájdalomcsökkenéssel és a mozgástartomány látványos bővülésével jár. 

  

Milyen típusú elváltozások esetén hatékony a MuscuLogika?

  • derékfájás

  • csípőfájdalom

  • gerincbántalmak

  • nyak/váll/kar/térd/láb és hátfájdalom

  • izomfájdalmak

  • ízületek és ínszalagok fájdalmai

  • balesetek utáni mozgástartományi beszűkülések

bottom of page